Ön kol Kası ( Biceps ) Geliştiren 5 Hareket

on-kol-egzersizleri
on-kol-egzersizleri

Barbell Curl Nasıl Yapılır?

Hareketi ayakta yapın ve omurganız düz olsun.Barı omuz genişliğinden biraz fazla olacak şekilde tutun. Nefes alarak barı omuz hizasına kadar dirsekleriniz vücudunuzdan uzaklaşmadan kaldırın ve nefes vererek yavaş bir şekilde başlangıç noktasına geri dönün. Burada dikkat etmeniz gereken kalçanız, karnınız ve bel kaslarınızın sabitliğinin bozulmaması gerekmektedir.

Concentration Curls Nasıl Yapılır?

Bir dumbel alarak sehpaya oturun. Kolunuzu bacağınızın iç kısmında dirseğinizle destek alarak yerleştirin ve nefes vererek dumbelı kendinize doğru yaklaştırın. Nefes alarak başlangıç noktasına geri dönüş yapın.

Hammer Curl Nasıl Yapılır?

Hareketi ayakta ya da oturarak yapabilirsiniz. Yumruklarınız  içeriye bakacak şekilde dumbelleri tutun.Nefes alın ve dumbelleri omuz hizanıza kadar kaldırın ve nefes vererk dumbelleri aşağı doğru indirin.

Barbell Preacher Curls Nasıl Yapılır?

Hareketi açılı sehpada yapın.Kollarınızı sehpaya yerleştirin ve göğsünüzü mindere yaslayın. Barı nefes alarak kaldırın daha sonra yavaş bir şekilde nefes vererek barı aşağı doğru indirin. Bu hareketi hem Z bar hemde düz bar ile yapabilirsiniz.

Reverse Curls Nasıl Yapılır?

Kollar dirseklerden bükülü yanlarda ve avuç içleri yukarı bakacak şekilde yüzünüz alete dönük olarak durun. Dirseklerinizi vücudunuzdan ayırmadan ipi aşağı doğru itin ve hareket biterken nefes verin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir