Mükemmel Kollara ”Biceps” Sahip Olmanın Sırları

Şunu unutmayın ki fitness veya vucut geliştirmede kaslarınız ne kadar ağırlık kaldıracağını bilmez. Kaslar sadece senin yükleyeceğin ağırlıkları kaldırır ve dayanır. Ağırlık aynı zamanda senin egolarınla da bağlantılıdır. Bunun için antremana gelirken ve antremana başlarken güzel egzersizler için egolarını salonun dışında bırak. Pazu çalışmalarında barı kavrayacağın elerinle tuttuğun yerin açısıda oldukça önemlidir. Ama tutuşunu genişten dara doğru devam ettirirsen bu çalışman için faydalı olacakdır.

Biceps çalışırken yapılan hatalar

Ayakta barla biceps çalışırken barbell curls her iki kolunuda vücudundan ayrı hareket ettirme eğer bicepslere tam baskı yapmak istiyorsan merkeze ”vücuduna” yakın olması gerekiyor.

Kaslardaki büyümeyi desteklemek için süreklikaslara yüklenmek bunun anahtarıdır. Bu nedenle ya tekrarları yada ağırlığı arttırmalıyız.

Kısacası kaslarımızı çalışırken sürekli baskı altında tutmalıyız .Bu baskıya kaslar çabuk alışır ve baskıyı sürekli arttırmamız gerekiyor. Bu fazla kilolarla yapılmamalı her çalışmada 5kg civarında artış yapılmalı ve setler ise 1 ve 3 tekrar arasında olmalıdır.

Eğer yeni başlayan bir sporcu isen sana verilen öğütleri dikkate alarak profesyonel hocalarla birlikte çalışman herhangi bir olumsuzluğu önleyecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir