Personal Training

kişisel_spor_eğitmeni Personal training (PT)
kişisel_spor_eğitmeni Personal training (PT)

Kişisel Spor Eğitmeni


kişisel_spor_eğitmeni_nedir_neler_yapar

kişisel_spor_eğitmeni Personal training (PT) ve ya kişisel antrenör günümüzde kişisel eğitmen anlamı taşımaktadır. Profesyonel eğitim almış personal trainerlar tarafından kişiye özel olarak hazırlanan antrenman programının, antrenman süresince bire bir takip edilerek uygulanmasıdır. Kişisel spor eğitmeni, sadece kişinin antrenman programı ile değil beslenme programı ile de yakından ilgilenen kişisel antrenördür. Personal Training ( Kişisel spor hocam) hizmeti, spor kulüplerinde ücretsiz olarak verilen standart hizmetten çok farklı bir uygulamadır. Standartların çok üzerinde olan Personal Training hizmeti ile hedeflenen sonuca ulaşmak kaçınılmazdır…

kişisel_spor_eğitmeni Personal training (PT)
kişisel_spor_eğitmeni Personal training (PT)

Kolay Rezervasyon’ta Personal Training, birebir seanstan daha fazlası anlamına gelir ve uzman eğitmenler ile birlikte en bilinçli haliyle yapılır.

Personal training, eğitmenlerin her daim yanında olduğu ve kişiye özel olarak hazırlanan bir hizmettir. Müşterilerin vücut gereksinimlerine ve yaşam tarzlarına uygun bir şekilde düzenlenmiş ve uzman eğitmenler yani personel trainer ’lar tarafından, birebir özel olarak uygulanan programdır. Sadece fiziksel değil aynı zamanda zihinsel açıdan da destek sağlar.

Öncelikle fitness yapmak isteyen kişiyi ve vücudunu tanımak amaçlı, eğitmen tarafından bazı testlere tabi tutulur. Belirlenen fitness profili doğrultusunda, hedeflerinize en hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmanız sağlanır. Birebir çalışmanın yanında, motivasyon, kontrollü antreman, zaman yönetimi ve yakından takip belirlenen programın ana maddeleridir. Personel Training ile fitness seviyenizi yükseltir, yeni hedefler koymanızı sağlar ve her zaman daha fazlasını yapmaya hazır olduğunuzu hissettirir.

Yaptığınız program boyunca, size yardımcı olacak olan eğitmen sizin gelişiminizden sorumludur. Hazırlanan programlarda sıkılmanız mümkün değildir. Konsantre olmuş bir şekilde yapılan antrenmanla hem zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız; hem de daha verimli bir program yapmış olursunuz.

Kolay Rezervasyon’ta hazırlanan programda en önemli etken maddelerden biri de besindir. Besin enerjinizi direkt olarak etkiler. Verimli spor yapmak içinse enerjinizin spora uygun ve yeterli olması gerekmektedir. Egzersiz programınıza en uygun şekilde dizayn edilen beslenme programı ile beslenme alışkanlıklarınızı da kontrol altına alabilecek ve diyet konusunda da yardım alma şansınız olacaktır.

Kişiye özel olarak hazırlanan program bittikten sonra kişi fitness’a devam etmek istiyorsa, tekrardan vücudun değerlerini belirlemek ve uygun olan programın hazırlanması için test yapılır. Böylelikle vücudunuz her daim dinç ve beslenme ile de desteklenen sağlıklı bir bünye haline gelir. 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir