Pilates İle Zayıflama

Pilates-ile-zayiflama-kolay-rezervasyon-blog
Pilates-ile-zayiflama-kolay-rezervasyon-blog

Pilates ile zayıflama mümkün olabilir mi? Pilates bir zayıflama sporu değildir. Ama zayıflamak için harika bir yöntem olduğu açık ve kanıtlanmıştır. Yeni dönemde kadınların beden standartları kırk ikinin üstüne çıkmaya başladı.

Bunun başlıca nedeni olarak sağlıksız beslenme ve hareketsizliği göstermek mümkün. Bu durumda kadınların titreyip kendilerine gelmelerinin tam zamanı.Pilatesin Zayıflamadaki Rolü Nedir?Pilatesin zayıflamadaki rolü gerginleşme ve sıkılaşma ile alakalıdır. Fakat unutulmaması gereken bir nokta var. Pilates uzun vadede yapılması gereken bir spordur. Yani on beş günde ben zayıfladım deyip sporu bırakmamanız gerekiyor. Bu sporu yaparken diyet ve farklı sporlar da yapmalısınız. Örneğin haftanın iki günü koşu, fitnes gibi. Diyet olarak çok ağır olmayan ve günlük yaşamınızı fazla zorlamayacak bir diyet tercihi yapmalısınız. İlk aşamada böylesi daha iyi olacaktır.Diyet ve Pilates Bir Arada OlmalıDiyet ve pilates mutlaka bir arada olmalı. Diyete başlayan bir insan günde üç litre suyu tüketebilmeli. Sonrasında pilatese başlamalı ve her gün aralıksız bu sporun gereklerini yerine getirmeli. Çünkü diyet ile zayıflayan ve sarkan vücut hatları pilates ile toparlanacak ve bir daha sarkmayacak. Bu sayede diyet bırakılsa bile geri kilo alımı olmayacak. Ama pilates bırakılırsa kilo alımı uzun süre içerisinde tekrar gerçekleşecektir.

Pilatese Başlayan Biri Ne Yapmalı?Pilatese başlamak hayata farklı bir anlam katmak demektir. Yani hayatınıza özgüven ve harika bir vücut girecek demektir. Bu yüzden pilatesi bir spor olarak değil de bir yaşam tarzı olarak görmekte yarar var. Pilatesi bırakırsanız vücut hatlarınız zamanla yeniden sarkmaya başlayacak. Özellikle kol altları ve göbek bölgesi. Bu durum sizi eskisinden daha fazla rahatsız edecek. Çünkü alışmış olduğunuz fit vücut hatlarınızın yerini biçimsiz bir vücut alacak ve en sevdiğiniz elbiseyi giyemeyeceksiniz.

Pilates ve Diğer Spor Dalları Arasındaki FarklarPilates ve diğer spor dalları arasında büyük farklılıklar var. Örneğin pilates yorucu bir spor değildir. Etkisini uzun vadede görürsünüz ama kesindir. Diğer spor dalları yorucudur ve ertesi gün bırakmayı tercih ettiğinizde daha büyük sağlık problemleri yaşarsınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir